“Čeští návrháři jdou s kůží na trh.”


Už nějakou dobu se zdejší módní scéna potýká s nedostatkem prostoru pro adekvátní prezentaci a rozvoj progresivních autorských módních značek a mladých designérů módy, doplňku a šperku. Narozdíl od zahraničí u nás chybí dostatečná institucionální podpora designu jako takového a fashion designu obzvlášť. Zástupci mladší generace návrhářů proto berou situaci do svých rukou a sami si vytváří platformu kde mohou vzájemně spolupracovat, pomáhat si a společně rozvíjet českou módní scénu

Tak vznikl projekt Skin On The Market, který podporuje mladé módní návrháře, vytváří eventy tak byly dostupné autorům a přístupné veřejnosti. Pro tu mají tito autoři vzkaz: “Chceme se s vámi znát.”. Proto v rámci projektu chtějí prezentovat svou tvorbu tak, aby zaujala nejen stávající fanoušky a zákazníky, ale i ty, kteří autorskou módu doteď považovali za komoditu určenou jen pár vyvoleným. Autorská móda totiž není pouze produkt pro elitu, ale je to součást kulturní sféry a může se pro mnohé stát zdrojem inspirace nebo dokonce pobavení.

V rámci projektu Skin On The Market vznikají netradiční módní eventy s přesahem do ostatních kulturních a společenských odvětví. Lidé vytvářející Skin On The Market totiž věří, že módu lze brát s lehkostí a nadhledem a že i autorská móda je určena každému, ať už si ji chce jen prohlédnout nebo si ji přikládat na kůži. Projekt se také zaměřuje na prezentaci české módy v zahraničí, tak aby autorům a značkám pomáhal ve smysluplném a udržitelném bussinosovém růstu.